Veterníková torta

Suroviny:

 1 plát špaldového lavaša 2 ks karamelový puding 1 odmerka vanilkového proteínu pár kvapiek orieškového flavdrops 250ml sójovej smotany na šľahanie⁠

Tiež obľubujete veterníky? Veterníková torta v tejto verzii od Mystoryofcooking vás určite očarí. A ako bonus je ľahšia a má oveľa menej kcal ?  žiadne odpaľované cesto, ľahučký karamelový krém a ľahká smotana.

Postup:

Z jedného plátu lavaša podľa tortovej formy vykrojíme 4 kruhy (s priemerom 18cm) a dáme upiecť do zlatista na 3-4 minútky.
1 a pol sáčka karamelového pudingu si pripravíme nasledovne: 500 ml mlieka si dáme variť a vo zvyšných 150ml si zmiešame pudingový prášok spolu s proteínom a flavdrops. Pridáme do mlieka a miešame. Necháme úplne vychladnúť.
Smotanu na šľahanie si vyšľaháme do peny.
Pláty si narežeme na trojuholníky aby sme ich nemuseli pri podávaní krájať. Dve vrstvy pôjdu na spodok a dve na vrch. Uložíme ich na dno tortovej formy, pridáme vychladnutý karamelový krém a navrstvíme šľahačku.
Pokryjeme zvyšným lavašom zachladíme na noc do chladničky. Pred podávaním polejeme s pripraveným zvyšným pudingom (1/2) sáčku, ktorý sme si pripravili podľa návodu na obale. Torta je hotová.